Skip to content

Mesele

Mesele

İnsanların ilk sözsüz iletişim dili olan sembolleri kullanarak, duygusal bağ kurabildiğimiz objeleri Yavaş Tasarım yaklaşımı ile tasarlıyor.

Tüm ürünler, yerinde, geleneksel yöntemleri destekleyecek şekilde, doğal malzemeyle elde üretiliyor ve sembollerle yeniden tasarlıyor. Anadolu’da üretilen ürünlerin kalitesini ve unuttuğumuz zanaatları tekrar canlandırmayı amaçlıyor.

Tüm ürünlerini ‘Yavaş Tasarım’ ilkelerine göre üreten ve insanları da bu anlayışta tüketime yönlendirmeye çalışan bir marka olarak Anadolu kültüründen beslendiği yolculuğunda yavaş ama emin adımlarla ilerliyor.

Elde dövülen keçe yastıklar, el tezgahında dokunan peştamallar, hamam tası kalıplardan seramik taslar, havlunun atası olan peşkirler, eski sandıklardan toplanan Kandıra bezlerinden yastıklar, Antep işi, misyonu değişmiş bakır ehlikeyfler, zeytinyağı ve doğal yağların şifasını taşıyan el yapımı sabunlar, organik tesbih kolyeler, modernize edilmiş kristal taşlı veya ahşap beşibiryerdeler, yeniden gündeme gelen dayanıklı emaye koleksiyonu veya binlerce yıllık mine işini modernleştiren mineli takılar Mesele’nin ‘Yavaş Tasarım’ örneği ürünleri olarak raflarda yerini alıyor.

İstanbul

Girişimci

https://www.instagram.com/meseleler/

https://mesele.com.tr/

İlham Veren Üreticiler