Skip to content

BECERİ Ustasından

Kültürümüzde sadece doğanın sunduğu hammaddeleri kullanarak, atık üretmeden, insana ve doğaya karşı duyarlılıkla, geleneksel tekniklerle, maharetli ellerde üretilen zanaat ürünlerimiz var. Tasarımla buluşmak için bugüne kadar gelmiş olan ustalarımızın becerilerini keşfedin.

Becerinin Kaynağı

Dünyada trend haline gelen etik üretim, ileri dönüşüm, sıfır atık, sürdürülebilir moda, doğal malzemeler, kadın emeği, adil ticaret gibi yaklaşımların tamamı Anadolu’daki üretim kültüründe yer alıyor. 

AĞAÇ
HAYVANSAL
BİTKİSEL
MADEN
TOPRAK
METAL

Doğal hammaddeler ustalık bilgisi ile buluştuğunda, becerikli ellerden zanaat ürünleri doğuyor. Geçmişin ihtiyaçlarına göre üretilen ürünler, bugünün ihtiyaçlarına cevap vermek üzere yeniden tasarlanarak, küllerinden yeniden doğuyor.

TOPRAK
ATEŞ
SU
HAVA
Kültürel miras niteliğindeki üretim tekniklerimizi uygulayan ustalarımız ile sorumlu üretim yaklaşımını benimseyen yeni nesil tasarımcıların buluşmasını destekliyoruz.

Becerinin Teknikleri

Nesilden nesile aktarılan, el işçiliği ile farklılaşan, ustaların marifetli ellerinde hayat bulan ve hayatımızın parçası olan ürünlerin hangi tekniklerle şekillendiğini keşfedin.

“Peki ya sizin ustalarınızın maharetli ellerinde yenilikle buluşmayı bekleyen geleneksel zanaat ürünleri neler?”

Beceri Haritası

Doğanın hammaddeleri ve geleneksel teknikler ile maharetli ellerde üretilen zanaat ürünlerimiz.

Becerinin Şehri
Şehir
Becerinin Kaynağı
Beceri Kaynağı
Becerinin Tekniği
Becerinin Tekniği