Skip to content

Rumii

Rumii

İlhamını, adı gibi “Anadolu”dan alan Rumii, geleneksel Van kilimi ve Anadolu Motifleri ile tasarım giyim, dekorasyon ve aksesuar ürünleri üreten bir sosyal girişim markasıdır. Rumii ile binlerce yıllık kadim Anadolu Medeniyetlerinin motifleri yeniden yorumlanarak gençlerin ve kadınların bir dayanışma kültürü içerisinde değerlerine sahip çıkmaları ve bunu yaparken de ekonomik olarak güçlenmeleri amaçlanmaktadır. İstihdama dâhil olmakta güçlük çeken kadınlar ve gençler, Rumii sosyal girişimi ile üretime dahil olarak ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmektedir.

“Zamana Dokunan Gelenek” sloganıyla yola çıkan Rumii, etnik motifleri günümüze taşıyan; geleneksel ile modern tasarımları birleştiren markadır. Rumii Sosyal Girişimi, sosyal, kültürel ve çevresel fayda odağında çalışır. Yerel motifleri modern tasarımlarla birleştirerek değer yaratır.

Ürettiği ürünlerde sürdürülebilir ve doğal malzemeler kullanmaya özen gösteren Rumii, anlamlı ve hikayesi olan ürünler üreten, doğaya saygılı bir sosyal girişimdir.

Van

Girişimci

https://www.instagram.com/rumiiorg/

www.rumii.org

İlham Veren Üreticiler