Skip to content

Moyy Atölye

httpswww.moyyatolye.com

Fırtına Vadisi’nden hareketle, Anadolu’nun el zanaatlerinin günümüz ihtiyaçları doğrultusunda yeniden can bulması fikri ile şekillenen Moyy Atölye, yok olmaya yüz tutmuş pek çok zanaati tekrar kullanıma sunarak, el emeğinin hak ettiği değer ile buluşmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Feretiko dokuması başta olmak üzere; el örgüsü, porselen, ahşap gibi alanlarda yerel üreticilerle çalışılarak, bugünden yarına miras kalacak nitelikte ürünler üretiliyor.

Bir zamanlar saray giysilerinin dokunduğu Feretiko’nun topraktan başlayan üretim sürecini yeniden başlatmak, uzun vadede gerçekleştirmek istenilen hedeflerin başında geliyor.

Kitlesel tüketim alışkanlıklarına alternatif, adil, doğru ve kaliteli bir üretim şekli öneren Moyy Atölye’nin ürünlerinin çoğu Hemşin ve civarında yaşayan kadınlarla ortak çalışma yürütülerek üretiliyor. Böylece kadınların yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek, yerel ekonomiyi desteklemek amaçlanıyor.

Moyy Atölye’de üretilen ürünler, günlük yaşamın bir parçası olurken, gelecek kuşaklara miras kalabilmesi için, elde, zaman ve mekan kaygısı olmadan, ekolojiye, insan doğasına ve diğer tüm canlılara saygıyla üretiliyor.

Rize

Girişimci

www.instagram.com/moyyatolye/

www.moyyatolye.com/

İlham Veren Üreticiler