Skip to content

Anu Temple

ANU

Sevgi, barış, birlik ve güzelliğin kolektif ruhuna, kültürel kimliğin ve yaratıcılığın değerine inanan Anu Temple yaklaşımı; insanların birbirleriyle ve doğa ile bağlantılarını hatırlamaları ve bu değerleri kutlamaları için ilham vermek.

Hızlı moda ve kontrol edilemeyen tüketim dünyasında, çağdaşlığın ve zerafetin izini sürerek, Anadolu’nun özverili ruhları olan yerel zanaatkârlarla çalışıyor. Çağdaş sanatlardan ilhamla, geleneksel ve eski tasarımları yeniden yaratıyor ve birçok mirasın etkisiyle çağdaş parçalar üretiyor.

Anu Temple Design takıları, Kapalıçarşı’nın usta zanaatkarları tarafından İstanbul’da yapılıyor; kadim bir dünyanın mistik sırlarını yansıtan ve kolektif bilincimizde hâlâ varlığını sürdüren bir tasarımla uyum içinde şekilleniyor.

Bileklikler, Anadolu’nun köklü bir kültürel mirası olan geleneksel “Carpana” dokumalarından üretiliyor ve yerel zanaatkarlar tarafından elde dokunuyor. Sepetler ve çantalar 50 yıllık el dokuması ileri devirli Anadolu kilimlerinden yeniden üretiliyor.

Sürekli değişen ürünleri ile gelenekleri ve zanaatkarları onurlandırırken, çevresel olarak sürdürülebilir bir gelecek için somut çözümlerle geçmişi koruyor. Giyimin geleceğinin ancak geçmişi inceleyerek anlaşılabileceğini düşünüyor.

Anu Temple markası Anadolu’nun unutulmuş fakat kilimlerle ve halen sürdürülen inanış ve ritüellerle yaşayan sembol ve mitleri bugüne taşıyor. Tasarımlarına semboller kadar çarpana, kilim dokuma gibi geleneksel sanatlarımızı da ilave ediyor.

Bugün Türkiye’nin farklı noktalarında dokuma yapan, kilim ile ilgilenen zanaatkarlarla çalışarak büyümeye devam ediyor.

Aksaray

Girişimci

https://www.instagram.com/anutempledesign/

https://www.anutempledesign.com/

İlham Veren Üreticiler