Skip to content
ANU

Anu Temple Design

Sevgi, barış, birlik ve güzelliğin kolektif ruhuna, kültürel kimliğin ve yaratıcılığın değerine inanan Anu Design’ın yaklaşımı; insanların birbirleriyle ve doğa ile bağlantılarını hatırlamaları ve bu değerleri kutlamaları için ilham vermek.

Hızlı moda ve kontrol edilemeyen tüketim dünyasında, çağdaşlığın ve zerafetin izini sürerek, Anadolu’nun özverili ruhları olan yerel zanaatkârlarla çalışıyor. Çağdaş sanatlardan ilhamla, geleneksel ve eski tasarımları yeniden yaratıyor ve birçok mirasın etkisiyle çağdaş parçalar üretiyor.

Anu Temple Design takıları, Kapalıçarşı’nın usta zanaatkarları tarafından İstanbul’da yapılıyor; kadim bir dünyanın mistik sırlarını yansıtan ve kolektif bilincimizde hâlâ varlığını sürdüren bir tasarımla uyum içinde şekilleniyor.

Bileklikler, Anadolu’nun köklü bir kültürel mirası olan geleneksel “Carpana” dokumalarından üretiliyor ve yerel zanaatkarlar tarafından elde dokunuyor. Sepetler ve çantalar 50 yıllık el dokuması ileri devirli Anadolu kilimlerinden yeniden üretiliyor.

Sürekli değişen ürünleri ile gelenekleri ve zanaatkarları onurlandırırken, çevresel olarak sürdürülebilir bir gelecek için somut çözümlerle geçmişi koruyor. Giyimin geleceğinin ancak geçmişi inceleyerek anlaşılabileceğini düşünüyor.

Girişimci

https://www.instagram.com/anutempledesign/

https://www.anutempledesign.com/