Skip to content

Hakart

Hakart

Köklü bir aile geleneğinden gelen bir işletme olan Hakart, bakır, pirinç, ağaç, toprak, demir gibi geleneksel malzemelerle el yapımı hediyelik eşyalar üretiyor. Ailede bakırcılıkla uğraşan üçüncü kuşağı temsil eden yöneticiler, geleneksel bakırcılığı modern tasarım anlayışıyla birleştirerek ürün yelpazesini zenginleştiriyor.

Hakart’ın üretim süreci, Anadolu’nun farklı bölgelerinden toplanan kullanılmış bakır kapları restore ederek ve yeni ürünler üreterek başlıyor. Bu yaklaşım, hem sürdürülebilirliği destekliyor hem de geçmişin izlerini günümüze taşıma anlamında önemli. Aynı zamanda bakır ve pirinç ürünleri, Anadolu’nun zengin kültürel mozaiğini yansıtan dekoratif objeler olarak dünya çapında tanıtıyor.

Yerel kültüre olan katkıları ve geleneksel motifleri modern tasarım anlayışıyla birleştirerek yeni bir kimlik oluşturması ile el emeği ve zanaatkarlık geleneğine saygı duyan Hakart, Nevşehirli bakır ustalarının üretimi olan ürünlerinin çoğunu uluslararası pazarda 45’in üzerinde ülkede satışa sunarken, bu ürünler aracılığıyla yerel ekonomiye, kültürel mirasa katkı sağlıyor.

Geçmişin izlerini sürdürülebilir bir gelecekle birleştirerek kültürel zenginliği koruma ve yenilikçi bir şekilde sunma misyonunu taşıyor.

İstanbul

Girişimci

https://www.instagram.com/hakart_copperware/

https://www.hakart.com.tr/

İlham Veren Üreticiler